ABA liga: Pobjeda Zadra

0

Košarkaši Zadra pobijedili su Igokeu u dvorani Krešimir Ćosić sa 69:60. To im je 7. pobjeda u 12 kola ABA lige, te zauzimaju visoko 5. mjesto na ljestvici.

Zadar je poveo 6:4 i 8:7, no gosti su bili bolja momčad u prvom poluvremenu. S 12:12 u 7. su otišli na 14:27 u 12. minuti. Ante Nazor je pozvao minutu odmora, domaći su povezali redove, ali je Igokea držala rezultat pod kontrolom do 30:39. Trica Ivana Ramljaka na isteku prvog poluvremena najavila je preokret, Zadar je treću četvrtinu otvorio s 15:2 za 48:41. U posljednjoj se četvrtini Igokea primakla na 50:46, no uslijedila je ključna serija domaćina 16:5 i tri i pol minute prije kraja kod 66:51 pitanje pobjednika bilo je odlučeno. Najefikasniji u zadarskim redovima bili su Ivan Ramljak s 12 i Filip Kraljević s 10 koševa.

Još su igrali: Crvena zvezda-Cibona 75:58. Budućnost ima omjer pobjeda i poraza 10-2, Crvena zvezda, Cedevita i Mega Leks 9-3, Zadar 7-5, a Krka 6-6.