Čilić bolji od Južnija

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u 2. kolo ATP 500 turnira u Baselu pobjedom protiv Rusa Mihaila Južnija sa 6:4, 6:2. Time je zadržao izglede za plasman na ATP World Tour Finals u Londonu.

Bio im je to jubilarni, deseti međusobni susret, a Marin je nakon sat i 7 minuta igre izjednačio omjer na 5:5, nakon što je Južni vodio 4:0 i 5:1.

Čilić je u prvom gemu oduzeo servis Južniju i zadržao prednost do kraja seta. Problema je imao tek u zadnjem gemu, kad je propustio dvije set-lopte i morao spasiti break-loptu. U drugom je setu Čilić dva puta oduzeo servis svom protivniku – opet u prvom, te u sedmom gemu. Za meč je odservirao bez izgubljenog poena. Na teren će Čilić opet tek u četvrtak, a protivnika će saznati u srijedu kada će se sastati Španjolci Fernando Verdasco i Pablo Carreno Busta.

Novak Đoković, Andy Murray, Stan Wawrinka, Miloš Raonić i Kei Nishikori već su osigurali nastup na ATP World Tour Finalsu. Sasvim je blizu Gael Monfils. Nakon što su dva velikana, Federer i Nadal, zbog ozljeda okončali sezonu ranije od planiranog, ostala su još dva mjesta. Dominic Thiem u završna je dva tjedna ušao s 3205 bodova, Tomaš Berdych ima 2880, David Goffin 2690, Čilić 2590, Nick Kyrgios 2460, a Roberto Bautista Agut 2340. Nakon ATP 500 turnira u Baselu i Beču, slijedi još i ATP Masters 1000 turnir u Parizu koji će dati konačan odgovor i zaključiti listu putnika u London.