Karlović poražen u finalu od Monfilsa

0

Ivo Karlović je poražen u finalu ATP turnira u Washingtonu od Francuza Gaela Monfilsa sa 7:5, 6:7 (6), 3:6.

Dvoboj je trajao dva sata i 15 minuta, a Doktor Ivo je u drugom setu prvi vodstvu od 5:4 servirao za meč. Francuz je stigao do 0:40, Karlović do izjednačenja ali nije uspio dobiti gem. U tie breaku je kod 6:5 imao meč loptu samo da bi izgubio tri poena zaredom. U setu odluke Monfils je bio koncentriraniji i svježiji, načinio je break za 2:1 i rutinski preiveo meč kraju.

Ovo je bio njihov peti međusobni susret, a Monfils je poveo s 3:2. Karlović je tako prekinuo seriju od osam pobjeda, a u Washingtonu je igrao svoj 16. ATP finale. Ostvario je 7 pobjeda uz devet poraza.

Na najnovijoj ATP ljestvici Karlović je napredovao za osam mjesta i trenutno je 27. tenisač svijeta. Već sutra (utorak) u 1.kolu ATP Masters 1000 turnira u Torontu čeka ga dvoboj protiv 18-šnjeg Amerikanca Taylora Fritza. U slučaju pobjede slijedeći protivnik bit će mu najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić.