Karlović u 2. kolu Beča

0

Hrvatski tenisač Ivo Karlović izborio je plasman u osminu finala ATP 500 turnira u Beču pobjedom protiv Amerikanca Stevea Johnsona sa 7:6(5), 6:3.

Meč je trajao sat i 22 minute. Jedinu break-loptu u prvom setu imao je Johnson, i to već u drugom gemu. U tie-breaku je Karlović otišao s 2:2 na 5:2, kod 6:4 je propustio prvu set-loptu na svom početnom udarcu, ali je drugu, protiv servisa, iskoristio. Johnson je ljutito bacio reket o teren i zaradio opomenu.

U drugom je setu Karlović kod 1:1 izvukao 15-40, a svoju je priliku dočekao kod 3:2. Došao je do 15-40 i realizirao prvu break-loptu. Koncentracija mu je na trenutak popustila, promašio je tri voleja i omogućio Johnsonu tri prilike za povratak, 0-40. Jedan as Karlovića i dva promašena reterna Johnsona donijeli su izjednačenje, Johnson je opet izgubio živce, bacio reket i zaradio kazneni poen, pa je Karlović rutinski priveo posao kraju. Tako je izjednačio međusobni omjer na 3:3. Postavljen za 8. nositelja, Karlović će u osmini finala igrati s Damirom Džumhurom. Kvalifikant iz Bosne i Hercegovine dobio je Španjolca Nicolasa Almagroa sa 6:3, 5:7, 6:0.