Pioniri Hajduka pobjednici Kupa Hrvatske!

0

Pioniri Hajduka pobjednici su Hrvatskoga nogometnog kupa! U finalu su u Ludbregu mladići Jure Srzića nadigrali Dinamo s 3:1 (1:1) i tako trofejem okrunili sezonu.

Pioniri Dinama bolje su otvorili utakmicu i poveli već u 3. minuti kada je rupu u obrani Hajduka iskoristio Ivan Šaranić. Hajduk je odmah krenuo po izjednačenje, Ćubelić je u 8. minuti pucao glavom i pogodio ruku igrača Dinama, u 13. je Čavlina obranio udarac Biuka, u 18. Klarić nije iskoristio ubačaj Unušića. U 29. je Bekavac sjajno prošao dva protivnička igrača na lijevom krilu, no njegov ubačaj nije pronašao nikoga od bijelih. Tri minute kasnije, Bekavac je iz slobodnog udarca s tridesetak metara zaprijetio lijepom parabolom koja se spustila u lijeve rašlje, ali je Čavlina krajnjim naporom izbio loptu u korner. Do izjednačenja je Hajduk došao u posljednjoj, 35. minuti prvog poluvremena. Topić je ušao u kazneni prostor, netko iz modre obrane igrao rukom, a siguran je s bijele točke bio Ivan Ćubelić (na fotografiji).

I u nastavku je Hajduk bio poduzetniji, što je okrunio u završnici susreta. U 69. minuti Biuk je začeo akciju, Ljubičić pucao, Čavlina odbio, a Luka Bebić pritrčao i pospremio loptu u mrežu. Puno se toga dogodilo i u četiri minute nadoknade. Dinamo je sve karte bacio u napad, a Agić zaslužio drugi žuti karton. U 73. je sjevnula Hajdukova kontra, Mamić je proigrao Marina Ljubičića, koji je izbjegao zaleđe, izbio pred Čavlinu, lažnjakom ga povaljao na travu i lagano poentirao za konačnih 3:1.

Momčad Jure Srzića nastupila je u sljedećem sastavu: Franetović, Unušić, Bekavac (od 42. Ljubičić), Škaričić, Gulišija, Pelivan, Ćubelić, Galić, Topić (od 47. Bebić), Biuk (od 70. Mamić), Klarić.