Porazi Ćorića i Konjuh

0

Prvi put u četiri međusobna susreta Jiri Vesely pobijedio je Bornu Ćorića.

Na startu ATP turnira u Budimpešti Čeh je bio bolji sa 7:6(4), 6:3 za sat i 45 minuta igre. Vesely je osvojio prva tri gema u meču,a Ćorić slijedeća tri. Ušlo se u tie break u kojem je Čeh poveo 5:1 samo da bi Zagrepčanin stigao do 4:5 i imao dva svoja servisa koja je izgubio za 4:7. Pad u drugom setu uslijedio je kod rezultata 2:2 kada je Vesely načinio break bez izgubljenog poena. U slijedećem gemu Ćorić je imao jednu priliku za oduzimanje servisa svom protivniku ali nije uspio i tu je priči bio kraj.

Estonka Anett Kontaveit sa 7:5(5),6:4 nadigrala je Anu Konjuh u 1. kolu WTA turnira u Stuttgartu. U prvom setu su igračice uz manje probleme zadržale svoje servise, a u tie breaku je Kontaveit povela sa 4:1. Dubrovčanka je stigla do 4:5 ali je tada izgubila poen na svom servisu koji se pokazao ključnim. Drugi set nije ponudio neizvjesnost. Estonka je ekspresno stigla do 5:1 i sa 6:4 rutinski privela meč kraju.