Šibenik i Istra remizirali

0

Nakon prvih 90 minuta kvalifikacija za ulazak u 1. Hrvatsku nogometnu ligu zadovoljniji su Istrani.

Na Šubićevcu su odigrali 1:1, što je odličan rezultat za uzvrat u srijedu u Puli.

Za tračak nade Šibenčana zabio je Perica Šare u završnici:

Istina, imamo muka s realizacijom. Kao da smo se zamjerili lopti koja nikako neće u mrežu. Gol Istre nas je presjekao, pa smo pali psihološki. Nadalje, nije bilo lako napadati bunker Istre. Mislim da smo prikazali dobru igru, što nam se na kraju isplatilo. Iako smo htjeli pobjedu, nećemo odustati, već ćemo tražiti pozitivan rezultat i u Puli – rekao je Šare.

Trener Šibenika, Goran Tomić, rekao je poslije utakmice kako je emotivno prazan:

A kako ne bih bio kada smo ja i moj stručni stožer toliko uložili u pripremu utakmice. Držim da smo apsolutno zaslužili pobjedu. Nadigrali smo Istru u svim segmentima igre – poručio je te dodao:

Ne predajemo se! U zadnjih 90 minuta sezone ostavit ćemo srce i dušu na terenu!

Gosti su bili zadovoljni:

Uoči puta u Šibenik pričali smo kako bi bili zadovoljni s 1:1. Sada i nismo toliko sretni, jer nas je nekoliko minuta dijelilo od pobjede. Znali smo da je domaći teren najveća snaga Šibenika. Oni na Šubićevcu igraju s puno žara i opet ih je nosila sjajna publika – zaključio je Andrej Panadić, trener Istre.

Hoće li Šibenik sljedeće sezone na Šubićevcu gledati prvoligaški nogomet znati ćemo nakon uzvrata u srijedu.