Split se porazom od Osijeka oprostio od 1. HNL

0

Split je u posljednjem, 36. kolu 1. HNL izgubio od Osijeka na Parku mladeži s 0:1. Ni pobjeda ne bi promijenila poredak jer je Cibalia s Lokomotivom odigrala 1:1.

Napadali su crveni, ali jalovo, baš kao i u 12 od posljednjih 13 prvenstvenih utakmica. Split je u 53. minuti tražio jedanaesterac zbog igranja rukom u kaznenom prostoru Osijeka, ali se sudac Jović nije oglasio. U završnici je i Osijek imao prilika. U 70. je Klepač bio sam pred Dukom, prebacio ga, ali je lopta prošla uz vratnicu. A Knežević je u 91. minuti riješio utakmicu u korist gostiju lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon što je prevario Maglicu.

Lokomotiva je u Vinkovcima dugo vodila i održavala nadu Splita da izbjegne posljednje, 10. mjesto. U 21. minuti udarac Čekićija u kontri odbio je Matković, ali je natrčao Doležal i smireno s 25 metara plasirao loptu u prazna vrata. U 27. je Karimi iz slobodnog udarca zatresao gredu domaćeg gola. Cibalia je u drugom poluvremenu zaigrala bolje i potvrdila 9. mjesto golom Baše u 75. minuti nakon slabe reakcije Majstorovića.