Split Tommy-Futsal Dinamo 3:4

0

U sjajnoj malonogometnoj predstavi pred punim tribinama male dvorane SC Gripe, Futsal Dinamo je svladao Split Tommy s 3:4 (1:1).

Iako bez petorice igrača (Luketin, Jesus, Grbić i Grcić su izostali zbog ozljede dok je Koturović odrađivao kartone), Split Tommy je sjajno otvorio utakmicu i u prvih deset minuta stvorio isto toliko prilika za pogodak. Ćorluka je pogodio gredu, Rafinha dva puta stativu. Dinamo se pojavio na utakmici tek u 12. minuti, kada je Prgometov udarac s crte gola odbio Suton, a Jukić obranio udarce Horvata i Prgometa. Minutu kasnije i Ziberi je pogodio gredu. Bila je to najava za vodeći pogodak Dinama. Iz slobodnog udarca s desne strane zapucao je Horvat, a lopta se od Sutona odbila u bliži kut dok je Jukić ostao na krivoj nozi. Rafinha je još jednom pogodio gredu, Kanjuh na drugoj strani stativu, da bi u 19. minuti Split Tommy izjednačio. Neoprezno i nepotrebno, gostujući vratar Bešlić loptu je uhvatio rukom izvan svog prostora pa je dobio žuti karton, a Suton priliku koju nije propustio.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Ćorluka je sjajno prošao i pronašao Marića za vodstvo Split Tommya. Koje je trajalo tek dvije minute zahvaljujući koprodukcij MatoševićPenava. U istoj minuti Split Tommy je ostao dvije minute s igračem više jer je vratar Dinama Bešlić srušio Marića u izglednoj prilici za gol. Marić je u tom razdoblju pogodio stativu. Nakon što se obranio, Dinamo je došao do prednosti preko Ziberija u 26. minuti. Na 2:4 povisio je svojim drugim golom Penava nakon prodora Kanjuha. Suton je u 35. minuti smanjio na 3:4. Opsjedali su Splićani do kraja gostujući gol, ali nisu uspjeli doći do boda. Najveće prilike imali su Babić na ulasku u završne četiri minute i Ćorluka 20 sekundi prije kraja. Dinamo je, naime, iskoristio bonus od 5 prekršaja, pa su za Split Tommy dosuđena dva kaznena udarca s 10 metara koja je na isti način, lijevom nogom, obranio Karlo Maloševac. Treći vratar Futsal Dinama (prvi, Škorić, odrađivao je kartone dok je Bešlić isključen) tako se prometnuo u neočekivanog junaka utakmice.

Dinamo je zahvaljujući boljem međusobnom omjeru (u Zagrebu je Split Tommy slavio s 3:2) s istim brojem bodova preuzeo drugo mjesto uoči posljednja tri kola. Usto Dinamo ima i lakši raspored jer dočekuje Brod i Potpićan, a gost je Nacionala. Split Tommy mora dva puta u Slavoniju, u Osijek i Brod, pa u posljednjem kolu dočekuje Nacional. Nacional ima 50 bodova, Dinamo i Split Tommy po 43, Novo vrijeme Apfel 39, Brod 27, a Osijek Kelme 26 i utakmicu manje. Prva dva mjesta izravno vode u polufinale, dok će momčadi od 3-6. mjesta igrati prvi krug doigravanja za prvaka. Prvenstvo se nastavlja sredinom travnja, nakon kvalifikacija za Futsal Euro.