Split Tommyu derbi i drugo mjesto

0

U derbiju posljednjeg, 22. kola Hrvatske malonogometne lige Split Tommy je nanio prvi poraz branitelju naslova Nacional Zagrebu i zadržao 2. mjesto koje vodi u polufinale.

Splićani su pred oko 700 gledatelja na Gripama slavili s 4:2 (2:0). I jedni i drugi su u dvoboj ušli oslabljeni – Splićani bez ozlijeđenih Babića, Grbića i Luketina, Zagrepčani bez Mordeja, Totha, Novaka i vratara Carlosa, s Jelovčićem na klupi (ušao je tek u završne tri minute kao igrač-golman).

Sredinom prvog poluvremena Suton je oteo loptu Rajčeviću na lijevom krilu i poslužio Rafinhu koji pogađa suprotni kut za 1:0. U 17. minuti isti je igrač okrunio akciju Grcića i Marića. Početkom drugog poluvremena Nacional je smanjio zaostatak. Šestić je tukao s desne strane, a Postružin na drugoj stativi stavio nogu na pravo mjesto. Neizvjesnost je trajala do 34. minute kada je Rafinha zaokružio svoj hat-trick. Koturović je izveo korner, a Rafinha realizirao uvježbanu akciju. Dvije minute kasnije, kapetan Suton opet je bio u ulozi asistenta, a Koturović na suprotnoj stativi povisio na 4:1. Nacional se nije predao, u sljedećoj minuti Rajčević je s desnog krila probio Jukića za 4:2. Do kraja su pokušali gosti s golmanom-igračem izbjeći prvi poraz u tekućem prvenstvu, ali nisu u tome uspjeli. Split Tommy je imao nekoliko nepreciznih pokušaja na prazan gol i ostalo je 4:2.

Imali smo dosta ozlijeđenih igrača, kao i onih kojima prijeti suspenzija pa nismo željeli riskirati. Dali smo priliku i juniorima, zadovoljan sam igrom koju su prikazali. Imali smo prilika doći u vodstvo, pa i vratiti se u egal u drugom poluvremenu, htjeli smo zaključiti regularni dio sezone bez poraza, ali čestitam Splitu na zasluženoj pobjedi, rekao nam je nakon utakmice trener Nacionala Kujtim Morina.

Nacional je odigrao utakmicu niskog ritma koji im je odgovarao zbog velikog broja izostanaka. Mi smo to nažalost u prvom poluvremenu prihvatili, nismo se najbolje snašli, ali u nastavku smo odigrali bolje. Zasluženo smo pobijedili, dograbili to drugo mjesto s kojim smo prezadovoljni s obzirom na probleme s ozljedama koji nas prate cijelu sezonu, te odlaske Perišića i Pavića u polusezoni, da ne spominjem igrače koji su nas napustili prošlog ljeta, izjavio je za Radio Dalmaciju kapetan Split Tommya Josip Suton.

Izravno idemo u polufinale, to smo i priželjkivali. Nacional nas je i s pomlađenom postavom namučio, imamo i mi problema s ozljedama i umora od reprezentacije pa će nam dobro doći tri tjedna pauze da se kvalitetno pripremimo za polufinale u kojem nas vjerovatno čeka Futsal Dinamo, dodao je reprezentativac Split Tommya Jakov Grcić.

Osijek Kelme je bio bolji od Broda 035 s 3:1 u slavonskom derbiju vrijednom petog mjesta i plasmana u doigravanje. Futsal Dinamo je rutinski riješio Potpićan Albonu s 8:3, a Vrgorac je dobio bitku za Biokovo protiv makarske ekipe Novo vrijeme Apfel sa 6:2. Square i Alumnus su zbog dana žalosti u Dubrovniku utakmicu odgodili za subotu. Dubrovčanima pobjeda nosi doigravanje.

Poredak nakon 22 kola: Nacional 56 bodova, Split Tommy 52, Futsal Dinamo 49, Novo vrijeme Apfel 45, Osijek Kelme 29, Brod 27, Square 24 (utakmica manje), Vrgorac 23, Uspinjača 18, Alumnus 17 (utakmica manje), Albona Potpićan 7, Solin 3 boda (Solin je na polovici prvenstva odustao od natjecanja).

Nacional u polufinalu doigravanja čeka boljeg iz tri utakmice Novo vrijeme Apfel-Osijek Kelme, a Split Tommy boljeg iz tri dvoboja Futsal Dinamo-Square ili Brod 035 (Square mora pobijediti Alumnus inače će Brođani u doigravanje).