Wimbledon: Karlović dobio Ćorića

0

Ivo Karlović i Marin Čilić izborili su 2. kolo Wimbledona. Karlović je u tri seta bio bolji od Borne Ćorića, a Čilić od Amerikanca Briana Bakera.

Karlović je za 2 sata i 15 minuta igre sa 7:6(8), 7:6(7), 6:4 pobijedio 18 mjesta slabije rangiranog (32-50) i duplo mlađeg (37-19) Ćorića. Karlović je dobio i njihov jedini raniji ogled, na zemlji Bukurešta prošle godine.

Nije bilo uzbuđenja u prvom setu, tek je Ćorić jednom, u 5. gemu, došao do 30-30 protiv servisa. Tie-break je Ćorić otvorio s 3:0, Karlović se vratio i poveo 5:4. Ritam servisa prvu je set-loptu donio Ćoriću. Karlović je dobio oba poena na svom servisu, Ćorić odgovorio za svoju drugu priliku, a nakon toga Karlović dobio tri poena zaredom realiziravši svoju drugu set-loptu protiv servisa. U drugom setu se Karloviću ukazala prilika u sedmom gemu, ali se Ćorić izvukao izlaskom na mrežu i u sljedećem gemu izborio svoju prvu break-loptu. Ivo se spasio sjajnim drugim servisom. Kod 5:5 je Ćorić izvukao 0-30. U drugom tie-breaku, Ćorić je dva puta neobranjivo vratio Karlovićeve servise i došao do 6:2, ali je Karlović spasio četiri vezane set-lopte, od čega dvije protiv servisa. Imao je Ćorić i petu, kod 7:6, ali je Ivo i to izvukao i s tri poena u nizu, odnosno 7 od posljednjih 8, uzeo i drugi set. U trećem setu nije bilo prilika do 5:4, kada je Karlović došao do 15-40 i dvije vezane meč-lopte. Realizirao je drugu priliku i ušao u drugo kolo gdje čeka boljeg iz dvoboja Talijana Paola Lorenzija i slovačkog kvalifikanta Lukaša Lacka.

9. nositelj Wimbledona i 13. igrač svijeta Marin Čilić nije imao težak posao protiv 31-godišnjeg Amerikanca Briana Bakera, tek 589. na ATP ljestvici. Nakon dvogodišnje pauze zbog ozljeda i operacija, Baker ove godine još čeka pobjedu u glavnom ždrijebu na ATP Touru, a nastupa sa zaštićenim rankingom. Najbolji plasman mu je 52. mjesto iz listopada 2012. Čilić je slavio sa 6:3, 7:5, 6:3 nakon 1 sata i 52 minute igre.

Mirno se igralo u prvih 7 gemova. U osmom je Čilić došao do 0-40 i realizirao prvu priliku. Dovoljno za prvi set. Baker je do prvih prilika – čak četiri, ali nepovezane – došao u 4. gemu drugog seta. Dva gema kasnije Čilić je izvukao 15-40, pa kod 5:5 došao do 15-40 i realizirao drugu priliku. Odservirao je bez gubitka poena za 2:0 u setovima. Treći set je Marin otvorio s 2:0, propustio je dvije prilike za novi break kod 3:1, ali je zaključio meč novim breakom. Sljedeći protivnik Marina Čilića bit će nekadašnji pobjednik Zagreb Indoorsa, Ukrajinac Sergij Stahovski, koji je prije tri godine u 2. kolu Wimbledona iznenadio Rogera Federera.