Hajduk pobijedio Lokomotivu!

0

Nogometaši Hajduka ostvarili su pobjedu u susretu 20. kola Prve HNL. Hajduk je na stadionu Poljud pred 17.000 gledatelja pobijedio Lokomotivu 2-1.

Bila je to prva utakmica Hajduka na Poljudu s navijačima nakon četiri mjeseca, odnosno 126 dana. Poljud je bio zatvoren zbog incidenata koji su se dogodili tijekom derbija s Dinamom igranim 29. rujna kada je ozlijeđen vatrogasac, a Adam Gyurcso je pogođen kamenom u glavu. Hajduk je nakon toga kažnjen s četiri utakmice bez gledatelja.

Utakmica je počela minutom šutnje za preminule trenere Hajduka Stanka Poklepovića i Ivana Vucova, a Torcida je preko cijelog sjevera razvila koreografiju s likom legendarnog Špace i njegovom izjavom: ”Hajduk je vječan i neuništiv”.

Hajduk je poveo u 42. minuti. Palaversa je ubacio iz kornera, a Ismajli je potpuno sam na tri metra glavom spustio loptu u mrežu. Izjednačio je Uzuni u 52. minuti nakon brze kontre, no samo 10 minuta poslije domaćin je ponovno zatresao mrežu, a strijelac je bio Caktaš.