U policijskoj postaji nožem napadnut policijski službenik

0
Foto: pixabay.com

U petak navečer oko 22:15 sati u prostorijama za zadržavanje u policijskoj upravi napadnut je 60-godišnji policijski službenik, kojeg je oštrim predmetom ozlijedio uhićeni, izvijestila je Policijska uprava splitsko-dalmatinska.

Muškarac koji je prethodno predan pritvorskom nadzorniku zbog počinjenja kaznenih djela iznuda i protupravno oduzimanje slobode, ozlijedio je policijskog službenika, ostavio ga na podu i pokušao pobjeći.
Policijski službenik je odvezen u bolnicu na pružanje liječničke pomoći, zadobio je teške tjelesne ozlijede, zadržan je na daljnjem liječenju, ali nalazi se izvan životne opasnosti.

Prema do sada utvrđenim informacijama, muškarac je od napadnutog policijskog službenika zatražio da ga iz ćelije pusti jer mora koristiti wc, nakon čega je utrčao u prostoriju u kojoj se nalaze privremeno oduzete stvari uhićenika, pronašao preklopni nož i njime napao policijskog službenika.

Nakon događaja pokušao je pobjeći iz službenih prostorija, ali su ga u tome spriječili policijski službenici koji su nad njim uporabili sredstva prisile jer je pružao otpor.

Na mjestu događaja obavljen je očevid kojim je rukovodila zamjenica Županijskog državnog odvjetništva u Splitu.

Jutros će 32-godišnji muškarac biti predan pritvorskom nadzorniku zbog počinjenih kaznenih djela Iznuda i Protupravno oduzimanje slobode, a u tijeku je istraživanje napada i ozljeđivanja policijskog službenika.