ABA: Zadar izgubio od Krke

0

I u drugom međusobnom susretu ove sezone košarkaši Krke pobjedili su Zadar. U dvorani “Krešimir Ćosić” momčad iz Novog Mesta je sa 74:67 u potpunosti nadigrala indisponirane zadrane koji su gotovo cijelu utakmicu bili u minusu.

U 35. minuti gosti su poveli 61:49 da bi domaćini ponajprije zahvaljujući Anti Delašu pola minute prije kraja stigli na minus 3 (67:70). Imali su i napad ali je Delaš početnički izgubio loptu tako da je priči definitivno bio kraj.

Ante Delaš je postigao 20 koševa, Ivan Marinković i Filip Kraljević po 10, Marko Ramljak je imao 13 skokova. Kod Krke su se istakli Stefan Sinovec sa 17 poena i 10 skokova te dugogodišnji kapetan Zadra Ive Ivanov sa 16 poena, 12 u zadnjih šest minuta. Težak i neočekivan poraz momčadi Ante Nazora koju sada čekaju vrlo zahtjevni dvoboji protiv branitelja naslova Crvene Zvezde, vodeće momčadi lige Budućnosti, ove sezone odličnog Mega Leksa, prvaka Slovenije Tajfuna, euroligaša Cedevite i Union Olimpije koja je prošla u drugi krug Eurokupa. Samo dvije utakmice su u Zadru, Budućnost i Cedevita.

Razočaran sam pristupom moje momčadi. Od početka utakmice imao sam dojam da se protivnik ugodno osjeća na našem terenu i da se došao nadigravati. Nismo ušli kako smo se dogovorili, željeli smo biti agresivni ali smo im dali previše prostora. Pogodili su neke bitne šuteve s istekom napada, mi nismo i tu je sve jasno. Krka je kontrolirala cijelu utakmicu i zasluženo pobijedila. Slijede nam puno teških utakmica, izjavio je trener Zadra Ante Nazor.

Nakon 15. kola ABA lige Zadar je još uvijek na odličnom petom mjestu sa sedam pobjeda i osam poraza koliko imaju i slovenske momčadi Tajfun i Krka. Od jučerašnjih rezultata izdvojimo uvjelrjivu pobjedu Cibone na gostovanju kod Tajfuna, bilo je 74:52 za momčad koju odnedavno vodi Damir Mulaomerović. Hrvatski prvak Cedevita večeras ( nedjelja) u 19.00 sati dočekuje “fenjeraša” Sutjesku.