ABA: Zadar se napio Cedevite

0

I u drugom međusobnom susreztu ove sezone Zadar je pobijedio Cedevitu. Pred oko 4000 gledatelja u Višnjiku Zadrani su slavili s 81:72 uz 30 koševa i 7 skokova nezaustavljivog Filipa Kraljevića.

Po 13 poena su postigli Boris Barać i Amerikanac Glenn Cosey dok vrijedi izdvojiti i učinak Ante Delaša – 7 poena, 7 skokova i 7 asistencija. Hrvatski prvak je osim u drugoj četvrtini izgledao vrlo loše, pogotovo u obrani koji je puštala na sve strane. Jacob Pullen je utakmicu završio s 23 poena i 3 asistencije a Miro Bilan s 15 poena i 10 skokova. Ovim porazom momčad Veljka Mršića dovela je u pitanje ostanak na drugoj poziciji, a do prije tjedan dana ambicije su bile prvo mjesto uoči doigravanja. No, težak poraz od Budućnosti u Zagrebu i jučerašnji u Zadru upalili su alarm kod hrvatskog euroligaša.

Prvu četvrtinu Zadar je zaključio dalekomentnom tricom Ante Delaša za 18:12. Domaćini su bili dugo bez koša u drugom periodu i Cedevita je u 16 minuti stigla do plus jedan.Tricama Pullena i Walkera stekli su razliku od devet poena a na veliki odmor su otišli s vodstvom 36:29. Ključna se pokazala serija Zadra od 14:2 na prijelazu između zadnje dvije četvrtine, s 50:54 na 64:56. Cedevita pravu priliku praktički više nije imala, još u završnici promašili čak četiri slobodna bacanja (Pullen 3).

Zahvaljujem svojim igračima na onome što su danas pružili, borili smo se pošteno i zasluženo dobili euroligaša. Drugo poluvrijeme smo konačno pokazali košarku koju zadarska publika zaslužuje, bili smo im veliki dužnici i to me veseli. U drugom poluvremenu smo ih pretrčali, nadskakali i zasluženo slavili. Ova nam je utakmica važna za samopouzdanje i vrijeme je da počnemo vjerovati u sebe, izjavio je trener Zadra Ante Nazor koji je od 12 utakmica protiv Cedevite dobio čak 9.

Nakon 20. kola ABA lige Zadar dijeli peto mjesto s Cibonom s 9 pobjeda i 11 poraza dok je Cedevita druga s omjerom 15-5, koliko bi večeras trebala imati i Crvena Zvezda nakon što odigra susret s Metalcem u Beogradu.