Alkar-Cibona 80:98

0

Alkar je u Sinju izgubio od Cibone s 80:98 (19:22, 24:41, 13:18, 24:17) u dvoboju 11. kola A-1 Hrvatske lige košarkaša. Osmi je to poraz Alkara i šesta pobjeda Cibone.

Tribina Gradske sportske dvorane u Sinju bila je, kao i uvijek kad gostuje Cibona, ispunjena do posljednjeg mjesta. Atmosfera je dosegla vrhunac kad je nakon ubačaja Roka Dominovića i dvije trice Hrvoja Vučića na semaforu zasvijetlilo 8:0. Cibona je brzo preokrenula (17:22), a nakon posljednjeg izjednačenja (22:22) u drugoj četvrtini serijom 10:0 otišla na 26:37 i do poluvremena stekla 20 poena prednosti (38:58). Čak 41 poen ubacili su gosti u drugoj četvrtini. U trećoj dionici je prednost Cibone narasla na maksimalnih 29 poena razlike (46:75), ali je Alkar kvalitetnom obranom uspio spustiti minus ispod 20.

Za Alkar je Johnson ubacio 28 (uz 9 asistencija i 7 skokova!), Hrvoje Vučić 18, a Gaurina 13 poena. Za Cibonu su po 16 dali Marinelli i, uz 10 skokova, Slavica, 14 Rozić, a po 13 Šakić i Ante Žižić.

Večer prije smo kasno igrali s Igokeom, putovali na dan utakmice, pa moram biti zadovoljan. Odigrali smo dosta dobro protiv neugodnog domaćina koji je povremeno igrao s 5 niskih igrača čemu se nije lako prilagoditi. Kad smo uspostavili kontrolu obrane, iskažnjavali par situacija i istrčali nekoliko kontranapada, uspostavili smo kontrolu utakmice. Nekim smo igračima s klupe dali veću minutažu pa se nismo ni previše potrošili, rekao je trener Cibone Damir Mulaomerović.

Znao sam da se s njima možemo nositi dosta dugo, ali smo zbog ozljeda dvojice igrača ostali na sedam seniora, s tek jednim visokim, Hrvojem Vučićem, koji nije trenirao dva tjedna i igrao je na vlastitu odgovornost. Drugo poluvrijeme je slika i prilika onog što mi možemo, dobra i kombinirana obrana. Trebamo poboljšati skok pa ćemo pokušati angažirati još jednog visokog igrača da bismo imali veću rotaciju i lakše igrali. Volio bih da je Cibona došla u sastavu u kojem je bila u Osijeku, ali nažalost nije. To što su igrali s najjačom postavom veliki je kompliment mojoj momčadi, izjavio je za Radio Dalmaciju trener Alkara Damir Milačić.

Jolly ima omjer 9-1, Šibenik 9-2, Split i Cedevita 8-2, Zagreb 7-3, Zadar i Cibona 6-3, Osijek 6-4, Alkar i Zabok 3-8, Kvarner 2-8, Škrljevo i Gorica 2-9, a Hermes Analitica 1-10.