Argentina osvojila Davis Cup!

0

Argentina je prvi put u povijesti osvojila Davis Cup. Nakon četiri izgubljena finala, Argentina je u Areni Zagreb svladala Hrvatsku pobjedom Federica Delbonisa protiv Ive Karlovića.

Hrvatska tako ni u četvrtom međusobnom susretu nije uspjela dobiti Argentinu, iako nikad nije bila bliže. Marina Čilića su u trećem i četvrtom setu protiv Juan Martina Del Potroa od pobjede dijelila samo po dva gema.

Jedanaest i pol godina stariji (37-26) i 21 mjesto bolje rangirani Karlović (20-41) dobio je tri od četiri prethodna međusobna susreta, u Beču 2014., na US Openu 2015., te u Tokiju ove sezone, dok je Delbonis jedinu pobjedu nad Ivom upisao ove godine na Australian Openu. Osvojio je prva dva seta i poveo 2:1 u trećem kad je Karlović predao. No ovaj je put Delbonis bio bolji i sa 6:3, 6:4, 6:2 za 2 sata i 11 minuta igre donio trijumf svojoj reprezentaciji nakon ukupno 16 i pol sati tenisa u tri dana finala.

Imao je Ivo 0-30 u prva dva gema na servis Delbonisa, pa break-loptu u trećem, a onda je izgubio svoj servis, i to bez osvojenog poena! U drugom setu Karlović nije iskoristio loptu za 4:2, da bi u sljedećem gemu spasio 15-40. Kod 4:4 je ipak izgubio servis. Treći set je Delbonis riješio breakom za 2:1, nakon čega je čak imao i dvije vezane lopte za 4:1. Pobjedu je potvrdio dva gema kasnije breakom za 5:2 i potom mirno odservirao za meč i veliku argentinsku feštu u hrvatskoj metropoli.