Barakude bez finala, slijedi borba za broncu

0

Hrvatski vaterpolisti izgubili su u polufinalu Svjetskog prvenstva u južnokorejskom Gwangjuu od Španjolske s 5:6 (1:2, 1:2, 0:2, 3:0) pa će se u subotu u 10 sati boriti za brončanu medalju s Mađarskom.

Nedostatak odlučnosti u napadu koštao je Hrvatsku plasmana u finale. Problemi su bili vidljivi već u prvoj četvrtini u kojoj su bivši igrač Juga i korčulanski zet, Brazilac Perrone, te nekadašnju član Mladosti Mallarach načeli Bijačevu mrežu. U međuvremenu su naši imali napad s dva igrača više, ali su – izgubili loptu. Joković je vratio nadu, samo da bi Španjolci otišli na 4:1. Šetka krajem druge i Vukičević s igračem više početkom treće četvrtine propustili su kod 4:2 približiti Hrvatsku na gol zaostatka, pa su Furije pobjegle na 6:2. U posljednjoj četvrtini Joković je realizirao peterac, a s dva gola u posljednjoj minuti samo je popravljena rezultatska kozmetika. Španjolci su u posljednjih 14 sekundi sačuvali loptu i proslavili zasluženi plasman u finale. Italija je u drugom polufinalu bila bolja od Mađarske s 12:10 (2:4, 5:1, 2:2, 3:3).