Barakude bez medalje u Tokiju

0

Hrvatski vaterpolisti borit će se za plasman od 5. do 8. mjesta na Olimpijskim igrama.

U četvrtfinalu su izgubili od Mađarske s 11:15 (3:2, 2:5, 3:4, 3:4). Protivnik će im u petak biti Crna Gora.
Parovi polufinala su Španjolska-Srbija i Grčka-Mađarska.

Španjolska je s 12:8 pobijedina Sjedinjene Američke Države, Srbija s 10:6 Italiju, a Grčka s 10:4 Crnu Goru. Tako će polufinale za 5.-8. mjesto igrati Hrvatska-Crna Gora i Italija-SAD. Utakmice će se igrati u petak.

Vodili su naši 1:0, 2:1 i 3:2. U drugoj su četvrtini prva dva gola zabili Mađari (2:4), sljedeća dva naši (5:4), a zadnja tri opet Mađari (5:7). Smanjila je Hrvatska na 6:7, pa sa 6:8 stigla na 8:8. Opet je Mađarska povezala tri gola i na kraju treće četvrtine došla do velikih 11:8. Manhercz je 6 i pol minuta prije kraja zabio za 12:8 i priči je bio kraj.

Četiri gola je dao Luka Bukić, dva Paulo Obradović, a po jedan Maro Joković, Ante Vukičević, Loren Fatović, Luka Lončar i Lovre Miloš. Marko Bijač je imao 6 obrana. Hrvatsku je „potopio” Krisztian Manhercz s čak 7 golova iz 8 pokušaja. Viktor Nagy je imao 14 obrana.