Barakude za 5. mjesto

0

Hrvatski vaterpolisti igrat će za peto mjesto na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon što su nadigrali Crnu Goru s 12:10 (1:0, 5:4, 3:3, 3:3).

U nedjelju će u 04.00 po našem vremenu igrati s boljim iz dvoboja Italija-SAD koji je na rasporedu u 11.20. U polufinalu će se sastati Grčka-Mađarska u 08.30 i Srbija-Španjolska u 12.50.

Tri gola je dao Vukičević, po dva Lončar, Vrlić i Fatović, a po jedan Joković, Miloš i Obradović. Ivan Marcelić je imao čak 17 obrana. Crnu Goru je predvodio Ivović s 3 gola.

Vukičević je nakon minute i 7 sekundi igre dao jedini gol u prvoj četvrtini. Crnogorci su izjednačili na 2:2 i 3:3, da bi naši u sljedeće tri akcije poentirali za 6:3 i do kraja održavali 1-4 gola razlike.