Barcelona 7, Bayern 5 komada!

0

Barcelona i Bayern uvjerljivim su pobjedama u 1. kolu najavili pohod na Ligu prvaka. Odigrano je 7 utakmica, a jedna je odgođena zbog nevremena.

U skupini A su Paris Saint Germain i Arsenal odigrali 1:1. Poveli su domaći već u 1. minuti preko Cavanija, a izjednačio je Sanchez u 78. Obje su momčadi na isteku nadoknade ostale s 10 igrača, drugi žuti karton dobili su Verratti i Giroud. Istim je omjerom okončan dvoboj Basel-Ludogorec. Tu su vodili gosti golom Cafua na kraju prvog poluvremena, da bi u 79. konačan omjer postavio Steffen.

U skupini B su 1:1 odigrali Benfica i Bešiktaš. Domaći je sastav poveo u 12. minuti zgoditkom Cervija koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade sjajnim slobodnim udarcem anulirao Talisca. Napoli je u Kievu svladao Dynamo s 2:1. Garmusch je poentirao za Dynamo u 26., što je preokrenuo Milik u 36. i u drugoj minuti sudačke nadoknade. Nada u novi preokret nestala je s drugim žutim kartonom Sidorčuka sredinom drugog poluvremena, i to zbog simuliranja jedanaesterca. Za Dynamo je igrao Domagoj Vida.

U skupini C je odigrana samo jedna utakmica. Barcelona je razvalila Celtic s čak 7:0! U naslovnim je ulogama bio trojac MessiNeymarSuarez. Argentinac je poentirao u 3. i 27., Brazilac u 50., a Urugvajac u 75. i 88. Jedan je gol dao i Iniesta, u 59. Prethodno je na poluvremenu ušao s klupe umjesto Rakitića. Uz golove, Neymar je upisao čak četiri asistencije, a Suarez i Messi po jednu. Dvoboj Manchester City-Borussia Moenchengladbach odgođen je za srijedu zbog olujnog nevremena praćenog jakom kišom.

Kandidaturu za naslov pobjednika Lige prvaka istaknuo je i Bayern, koji je s 5:0 tukao Rostov. Lewandowski je u 28. realizirao kazneni udarac, pitanje pobjednika otklonio je Mueller u nadoknadi prvog poluvremena, da bi u nastavku Kimmich dodao dva (53., 60.), a Bernat jedan gol (90.). U skupini D još je Atletico Madrid, aktualni doprvak Europe, u Eindhovenu s 1:0 svladao PSV. Jedini gol je dao Niguez u 43. minuti, da bi u nadoknadi prvog poluvremena PSV imao jedanaesterac , ali je Jan Oblak obranio udarac Guardadoa.