Barcelona: Dodig u 2. kolu

0

Unatoč gubitku prvog seta, Ivan Dodig ušao je u 2. kolo ATP 500 turnira u Barceloni gdje ga čeka 7. nositelj, Španjolac Feliciano Lopez.

Dodig je nakon 2 sata i 22 minute igre svladao 163 mjesta slabije rangiranog (79-242) i 10 godina mlađeg (31-21) argentinskog kvalifikanta Pedra Cachina s 5:7, 6:2, 6:4. Kod 3:3 je oduzeo protivniku servis, ali je potom dva puta izgubio gem na svom početnom udarcu, a time i prvi set. Reagirao je Dodig na pravi način, otvorio drugi set s 4:0, da bi u trećem realizirao jedinu priliku za break kod 3:3. Cachinu je ovo bio prvi meč u glavnom ždrijebu nekog ATP turnira.

S tri godine starijim i 56 mjesta bolje rangiranim Felicianom Lopezom  (ATP 23) Dodig se do sada susreo četiri puta. Obojica imaju po dvije pobjede – Dodig je svoje dvije ostvario upravo u Barceloni, 2011. i 2014., a Lopez u Eastbourneu 2013. i na US Openu u New Yorku 2014., kad je Dodig predao kod 1:1 u petom setu.