Barcelona prvak svijeta!

0

Barcelona je osvojila FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo. Europski prvak je u finalu u Yokohami nadigrao prvaka Južne Amerike River Plate s 3:0 za svoj treći naslov (2009., 2011.).

Ponos Katalonije poveo je u 36. minuti. Neymar i Messi su začeli i zaključili akciju. Dani Alves je ubacio s desne strane, na suprotnoj je Neymar glavom spustio loptu za Messija koji ju je između dvojice protivničkih braniča ljevicom poslao u mrežu. Trener i igračka legenda Rivera Marcelo Gallardo (44 nastupa za reprezentaciju Argentine) u poluvremenu je napravio dvije izmjene, ali je Luis Suarez (na fotografiji) s dva gola otklonio sve dvojbe. Već u 49. minuti je iskoristio sjajnu loptu Busquetsa s centra i Baroveru zabio kroz noge. Ivan Rakitić je u 43. minuti dobio žuti karton zbog oštrijeg starta, u 67. ga je zamijenio Sergi Roberto. Minutu nakon toga, Suarez ponovno udara. Neymar se drugi put našao u ulozi asistenta. Messi mu je dodao loptu na 16 metara s lijeve strane, Neymar je ubacio na vrh peterca gdje se Suarez naklonio i glavom poslao loptu uz desnu stativu u mrežu. Slavlje Blaugrane moglo je početi.

U susretu za 3. mjesto, japanski prvak Sanfrecce Hiroshima je s 2:1 svladao prvaka Azije, kineski Guangzhou Evergrande. Sva tri gola dali su 27-godišnji Brazilci. Guangzhou je poveo, Paulinho je poentirao već u 4. minuti, a za preokret se u drugom poluvremenu s dva pogotka pobrinuo Douglas, koji je u 58. minuti ušao u igru, u 70. izjednačio, a u 83. presudio. Bivši igrač Dinama Mihael Mikić odigrao je 67 minuta za Hiroshimu.