Bojan Bogdanović odigrao najbolju utakmicu sezone

0

Bliži se doigravanje, a Bojan Bogdanović igra sve bolje. U pobjedi Indiana Pacersa protiv Denver Nuggetsa 124:88, Babo je ostvario najbolji učinak ove sezone.

Bogdanović je već u prvom poluvremenu zabio 26 poena i najavio da će to biti njegova večer. Utakmicu je zaključio s 35 poena, 6 skokova i 3 asistencije. Pogodio je 5 trica iz 6 pokušaja, osam od 10 šuteva za 2 poena i sva četiri slobodna bacanja. Kako je Indiana rano osigurala pobjedu, Bogdanović je na parketu proveo nepunih 26 minuta. Da je igrao više, bio bi ugrožen i njegov rekord karijere. Prije tri godine je u dresu Brooklyn Netsa zabio 44 poena protiv Philadelphia Sixersa izjednačivši rekord Dražena Petrovića.

Dvostruki dvoznamenkasti učinak imali su Domantas Sabonis (15 poena, 13 skokova) i Myles Turner (17 poena, 11 skokova). Denver je u prvoj četvrtini dva puta poveo, 13:11 i 19:17, ali se već sredinom druge četvrtine Indiana odvojila na 17 poena razlike (52:35), a u završnici otišla i na okruglih +40 (124:84). Boston je izgubio od San Antonio Spursa 96:115 pa je Indiana iskoristila četiri uzastopna poraza Celticsa i preuzela 4. mjesto Istočne konferencije. Pacersi su i matematički osigurali nastup u doigravanju. Denver je prepustio prvo mjesto Zapadne konferencije Golden State Warriorsima koji su sa 121:114 svladali Detroit Pistonse.

U New Yorku su Knicksi dočekali LA Clipperse i izgubili sa 113:124. Knicksi su u drugoj četvrtini okrenuli 33:46 na 53:51, pa 79:89 pred kraj treće četvrtine došli do 99:96 u četvrtoj. Clippersi su prelomili utakmicu serijom 16:4 za 119:108. Mario Hezonja je za domaću momčad odigrao 25 i pol minuta, a upisao je 6 poena, 5 skokova i 3 asistencije. Promašio je sva tri pokušaja trice, a pogodio 2 od 6 pokušaja za 2 poena i oba slobodna bacanja. Ivica Zubac je za goste odradio 20 minuta uz učinak od 10 poena i 10 skokova. Imao je samo 1 promašaj iz igre, a pogodio je i oba bacanja. Knicksi ostaju na dnu Istočne konferencije, dok su Clippersi zadržali peto mjesto Zapadne konferencije.