Borna Ćorić ušao u osminu finala Australian Opena

0

Borna Ćorić pridružio se Marinu Čiliću u osmini finala teniskog Australian Opena u Melbourneu. Pobijedio je Srbina Filipa Krajinovića s 2:6, 6:3, 6:4, 6:3.

Meč je trajao 2 sata i 45 minuta. Prvi set je pripao 26-godišnjem Krajinoviću, trenutno 93. tenisaču svijeta. Ćorić je imao loptu za 2:0 samo da bi izgubio 5 gemova zaredom, a zamalo i šesti. Krajinović nije iskoristio set-loptu protiv servisa, ali je bez izgubljenog poena odservirao za set. 22-godišnji Zagrepčanin odgovorio je na najbolji način i opravdao status 11. nositelja. Ćorić, koji je prva četiri nastupa u Melbourne Parku okončao u 1. kolu, sada je došao i do trećeg trijumfa (Darcis, Fucsovics). Prvi izgubljeni set nije ga omeo.

Drugi set je Ćorić otvorio s 3:0, a u zadnjem gemu je izvukao 15-40. U trećem setu je ključan bio 7. gem u kojem je Ćorić imao 15-40, ali mu je trebala još jedna break-lopta. Četvrti set Ćorić je otvorio s 3:0 uz dva breaka, u međuvremenu je i spasio dvije break-lopte. Kod 5:2 je Borna izgubio svoj servis, ali je zaključio meč novim breakom. Sljedeći protivnik bit će mu bolji iz dvoboja Francuza Lucasa Pouillea i Australca Alexeia Popyrina.

U najzanimljivijem meču dana, najbolja tenisačica svijeta Simona Halep ostavila je na 5 gemova Venus Williams (6:2, 6:3). Halep će u osmini finala igrati sa Serenom Williams.

Petra Martić i Francuskinja Alize Cornet ušle su u osminu finala pobjedom protiv 10. nositeljica, Rumunjki Begu i Buzarnescu, s 2:6, 6:3, 6:1. Deseti nositelji Franko Škugor i Britanac Dominic Inglot izgubili su u drugom kolu od Brazilca Demolinera i Danca Nielsena s 3:6, 2:6. Darija Jurak i Kineskinja Xinyun Han izgubile su od drugih nositeljica, Mađarice Baboš i Francuskinje Mladenović, sa 6:2, 1:6, 0:6. U prvom kolu mješovitih parova, Ivan Dodig i Tajvanka Latisha Chan izgubili su od 6. nositelja, Amerikanke Spears i Kolumbijca Cabala s 5:7, 2:6.