Brozović, Perišić i Halilović strijelci

0

Hrvatski nogometaši bili su vrlo raspoloženi u kup utakmicama. Brozović i Perišić donijeli su Interu prolaz u četvrtfinale Kupa Italije. Dva gola Halilovića nisu pomogla Gijonu.

Inter i Alessandria prvi su četvrtfinalisti Kupa Italije. Palacio, Brozović i Perišić donijeli su Interu siguran trijumf nad drugoligašem Cagliariem. Palacio je poentirao u 24. minuti (na fotografiji). U 71. je dodao loptu Marcelu Brozoviću koji je, na isti način kao tri dana ranije u Udinama, s lijeve strane kaznenog prostora neobranjivo naciljao suprotne rašlje. Deset minuta kasnije, s ruba kaznenog prostora Brozović pogađa stativu, na odbijenoj je lopti najbrži Ivan Perišić koji postavlja konačnih 3:0. Trećeligaš Alessandria u gostima je iznenadio prvoligaša Genou. Poveo je preko Marrasa u 46., za domaće je u drugoj minuti nadoknade izjednačio Pavoletti, a presudio je u produžetku, u 113., Bocalon.

Nakon Barcelone,osminu finala španjolskog Kupa Kralja osigurali su Sevilla, Espanyol, Deportivo i Betis koji je s 3:3 u Gijonu obranio 2:0 iz prve utakmice. Alen Halilović je bio dvostruki strijelac za Sporting Gijon. U 47. minuti je pogodio prizemnu dijagonalu s 25 metara za 2:1, u 72. realizirao kazneni udarac za 3:1. U tom je trenutku domaćoj momčadi trebao još jedan pogodak za prolaz među 16 najboljih, no Betis je s dva gola u završnih 10 minuta uspio izbjeći i poraz u uzvratu. U Sevilla je s 2:0 dobila trećeligaša Logrones (ukupno 5:0). Espanyol je s 2:1 svladao Levante okrenuvši vodstvo gostiju (ukupno 3:2). Deportivo, koji u svoje redove pokušava dovesti bivšeg vratara hrvatske reprezentacije Stipu Pletikosu, odigrao je 1:1 s drugoligašem Llagosterom (ukupno 2:1).

U četvrtfinale njemačkog DFB Kupa ušli su Bayer s 3:1 u Unterhachingu (domaćin je poveo), Bayern s 1:0 protiv Darmstadta (Xabi Alonso u 40.), drugoligaš Heidenheim s 2:0 protiv trećeligaša Auea (koji je u prethodnoj rundi izbacio Eintracht) i Werder s 4:3 u Moenchengladbachu (Borussia je na poluvremenu vodila, ostala dva gola za domaće dao je švedski reprezentativac Branimir Hrgota, Hrvat iz Zenice kojeg je lani Niko Kovač pokušao privoliti da igra za Hrvatsku).

U osmini finala francuskog Liga kupa, Guingamp je penalima nakon 2:2 prošao Nicu, koja je vodila i u regularnom dijelu i u produžetku. Toulouse je s 3:1 slavio u Rennesu, Lorient i Lille su prošli drugoligaše Dijon i Laval. Lorient je Dijonu dao 3, Lille Lavalu samo jedan gol.