Bura osvojila Kup, finale Jug-Mladost

0

Splitska Suzuki Bura pobjednik je Hrvatskoga vaterpolskog kupa u ženskoj konkurenciji. Splićanke su u finalu u Slavonskom Brodu svladale zagrebačku Mladost s 9:7 (3:1, 1:5, 3:1, 2:0).

Bura je bolje otvorila utakmicu, da bi Mladost sjajnom igrom u drugoj četvrtini preokrenula zaostatak u prednost od dva gola. No u nastavku je Sara Srhoj “spustila roletu” na svoj gol, a Bura s dva gola u posljednjoj četvrtini došla do trofeja. Tri gola je dala Anamaria Brnas, dva Julija Božan, a po jedan Ana Vuletić, Tereza Balić, Leonarda Pavić i Ivana Butić. Epitet igračice utakmice zaslužila je Sara Srhoj s 15 obrana uz postotak od 68.2!

Protivnik vaterpolistima Juga CO u finalu će (nedjelja, 19 sati) biti zagrebačka Mladost, koja je nadigrala riječko Primorje EB s 10:8 (4:1, 4:2, 2:2, 0:3). Igrač utakmice bio je Luka Bukić s 5 golova. Dubrovčani su prethodno nadigrali splitski Jadran sa 17:9.