Cedevita uvjerljivo savladala Goricu

0

Finale hrvatskog košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić u subotu će u 19 sati na splitskim Gripama igrati Cibona i Cedevita, koja je uvjerljivo nadigrala Goricu s 93:63.

Već u 7. minuti bilo je 18:2, do poluvremena je Cedevita otišla na 20 (51:31), a u trećoj četvrtini i na 30 poena prednosti (68:38). Elgin Cook je ubacio 20 poena za Cedevitu, a Marko Baković i Marko Petrović po 11 za Goricu.

Cedevita će tako imati priliku za šesti uzastopni trofej u Kupu Krešimir Ćosić i sedmi ukupno čime bi izjednačila rekord Cibone. S druge strane, Cibona će se boriti za rekordni osmi naslov i Cedevitu ostaviti na 6 trofeja koliko ima i Zadar (Split je osvojio 3, a nedavno ugašeni Zagreb 3).

Marko Petrović (KK Gorica): ” Htio bi prvo čestitati Cedeviti na odličnoj utakmici. Ona je jedan od najtežih protivnika sa kojima sam se susretao u zadnje vrijeme. Počevši od trenera Rimca koji je to odlično posložio, zatim od prvog do dvanaestog igrača. Koji god igrač da uđe jednostavno se ne zna tko je bolji. Želim im puno sreće u finalu.Što se nas tiče mi smo se emocionalno i fizički potrošili iako znam da to nije nikakva izlika. Nismo ušli u utakmicu kako je bilo dogovoreno, nismo bili okomiti, pa je kvaliteta Cedevite došla do izražaja. Pretrčali su nas u prvom poluvremenu i tako se nastavilo kroz cijelu utakmicu.

Jakov Mustapić (KK Cedevita):” Htio bi prvo čestitati Gorici i treneru Sesaru na jučerašnjoj pobjedi. Malo tko je očekivao da će pobijediti Split u Splitu, a oni su pokazali da to mogu. Pokazali su da su to iskusni igrači i želim im svu sreću u nastavku sezone. Mi smo od prve sekunde ozbiljno shvatili utakmicu upravo kako je trener to od nas tražio. Držali smo taj tempo od prve do zadnje minute i jednostavno smo pokazali da smo bolja momčad.