Cibona povela u finalu protiv Cedevite

0

Košarkaši Cibone poveli su sa 1:0 u pobjedama protiv Cedevite u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske. Cibona je u KC “Dražen Petrović” svladala Cedevitu sa 88:84 (28:16, 23:23, 15:16, 22:29).

Damir Markota sa 16 koševa i 10 skokova te Marin Rozić sa 15 ubačaja bili su najefikasniji kod Cibone, dok su Justin Cobbs sa 16 i Jacob Pullen sa 14 poena predvodili Cedevitu.

Cibona je vodila tijekom gotovo čitavog susreta, sredinom treće četvrtine imala i najvećih 19 koševa prednosti (62:43), no Cedevita je uspjela učiniti završnicu neizvjesnom, dvije minute prije kraja čak i povesti sa 81:80. Ipak, tada se ukazao Filip Bundović s dvije odlične reakcije u napadu kojima je doveo Cibonu do prednosti 84:81 koju je potom preciznim izvođenjem slobodnih bacanja uspjela i sačuvati.

Druga utakmica igrat će se u petak ponovno u KC “Dražen Petrović”. Prvak će postati momčad koja prva ostvari četiri pobjede.