Čilić i Dodig u četvrtfinalu Olimpijskih igara!

0

Marin Čilić i Ivan Dodig pridružili su se Nikoli Mektiću i Mati Paviću u četvrtfinalu olimpijskog teniskog turnira. Svladali su američki par Rajeev Ram-Frances Tiafoe  sa 6:3, 7:5. Sljedeći protivnici će im biti Britanci Andy Murray i Joe Salisbury.

Meč je trajao sat i pol. Čilić i Dodig su u trećem setu spasili 15-40, da bi u gemu s 5 izjednačenja realizirali petu nevezanu break-loptu za 4:2 i zadržali prednost do kraja prvog seta. U drugom su setu Amerikanci imali dvije nevezane lopte za 4:2 i dvije vezane set-lopte kod 5:4. Naši su to spasili, u sljedećem gemu došli do 15-40 i iskoristili prvu priliku. Dodig je servirao za meč, naši su izgubili prva dva poena, ali su dobili sljedeća tri. Prvu meč-loptu su propustili, ali su odmah izborili i realizirali drugu.