Čilić izborio 3. kolo Australian Opena

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo Grand Slam turnira Australian Open svladavši Slovaka Norberta Gombosa sa 6:2, 6:3, 3:6, 7:6 (6) za dva sata i 42 minute igre.

Čilić (ATP-27.) je opravdao ulogu favorita protiv Gombosa, 117. igrača svijeta, u njihovu prvome međusobnom dvoboju.

Hrvatski tenisač je glatko dobio prva seta, u kojima mu Slovak nije ozbiljnije zaprijetio na početnome udarcu. No, problemi za Marina počeli su u trećem setu, kada mu je Gombos u drugom gemu po prvi puta oduzeo servis.

Kada je naš igrač napravio “re-break” u petom gemu, Slovak još jednom oduzima početni udarac kod 3:4 i dobiva set.

Četvrti set bio je posve izjednačen i otišao je do “tie-breaka”, u kojemu Marin vodi sa 4:2, a Gombos se vraća i kod 6:5 ima čak i set-loptu na svoj servis. No, Čilić ipak dobiva tri poena zaredom i sprječava odlazak meča u peti set.

U 3. kolu Čilić će igrati protiv petog nositelja Rusa Andreja Rubljeva.