Čilić izgubio, Querrey donio Amerikancima 2:2!

0

Sam Querrey pobijedio je Marina Čilića prvi put u 7 međusobnih susreta pa su američki tenisači protiv Hrvatske u polufinalu Davis Cupa u Zadru izjednačili na 2:2.

Querrey je prvi put u 7 međusobnih susreta svladao Čilića u svom vjerojatno najboljem meču na zemlji u karijeri. Slavio je sa 6:7(2), 7:6(6), 6:3, 6:4 nakon 3 sata i 11 minuta igre.

U prvom je setu Čilić imao 2:0 i 30-0, loptu za 4:2 i dvije set-lopte kod 5:4. Querrey se ipak dovukao do tie-breaka koji je Marin otvorio s 5:0 i mirno priveo kraju. Drugi set je Čilić otvorio s 3:1. Amerikanac se vratio na 4:4, a kod 6:5 i 0-30 bio dva poena od osvajanja seta. Prvi poen u tie-breaku ovaj put je pripao Querreyu, ali je Čilić osvojio sljedećih 6. Spasio je Querrey pet set-lopti i sa 7 poena zaredom izjednačio na 1:1.

Čilić je, uzdrman gubitkom drugog seta, u trećem dva puta izgubio servis – u petom i posljednjem, 9. gemu. U četvrtom setu su do desetog gema obojica čvrsto držali servis, a tada je Querrey stigao do 15-40 i realizirao drugu meč-loptu.

O plasmanu u finale odlučit će tako Borna Ćorić i Frances Tiafoe. Ćorić je prije dvije godine u Portlandu u petom, odlučujućem meču svladao Jacka Socka.

Finale Davis Cupa igrat će od 23-25. studenog Francuska i Hrvatska u Francuskoj ili SAD i Francuska u Americi.