Čilić nadigrao Dolgopolova, slijedeći protivnik mu je Ćorić

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio je na startu ATP turnira u meksičkom Acapulcu Ukrajinca Alexandra Dolgopolova sa 6:3,4:3,6:0.

To je Čilićeva treća pobjeda u četiri međusobna ogleda s Ukrajincem. Meč kojega je naš tenisač potpuno kontrolirao potrajao je sat i pol. U prvom setu Čilić je kod 4:3 iskoristio svoju jedinu break loptu,a Dolgopolov niti jednu od svoje dvije. U drugom setu sve do desetog gema nije bilo prilike za oduzimanje servisa. Tada je Ukrajinac stigao do 0-40 i bez problema izjednačio na 1:1. U setu odluke potpuna dominacija Čilića. 6:0 za samo 22 minute i lagani plasman u 2. kolo gdje ga u noći srijede na četvrtak po našem vremenu čeka Borna Ćorić. Sva tri dosadašnja međusobna susreta dobio je Čilić, zadnji u Rotterdamu prije dva tjedna.

Mirjana Lučić Baroni je 1. nositeljica WTA turnira u Acapulcu. Na startu je sa 7:5,6:4 nadigrala Švicarku Belindu Benčić i slijedi joj meč s Amerikankom Shelby Rogers.