Hrvatska s 3:0 pomela Australiju u Torinu!

0

Hrvatski tenisači pobijedili su Australiju u Torinu s 3:0 u prvom kolu D skupine Davis Cup Finalsa. Tako su došli na korak od plasmana u četvrtfinale.

Nakon što je Borna Gojo sa 7:6, 7:5 iznenadio Alexeija Popyrina, Marin Čilić svladao je Alexa De Minaura sa 6:1, 5:7, 6:4.

Borna Gojo iznenadio je Alexeija Popyrina sa 7:6(5), 7:5. Splićanin je u dvoboju 276. i 61. tenisača svijeta slavio nakon 1 sata i 52 minute igre. U prvom je setu spasio 5 nevezanih break-lopti, tri kod 1:1 i dvije kod 2:2. U tie-breaku je poveo 2:0, ispusti prednost, pa s 2:2 otišao na 5:2 i dobio ga sa 7:5. U drugom je setu Gojo čvrsto držao svoj servis da bi kod 5:5 i 30-30 Popyrin napravio dvostruku pogrešku na servisu. Gojo je realizirao svoju prvu i jedinu break-loptu za najveću pobjedu u dosadašnjoj karijeri.

Hvala svima koji su iz Hrvatske došli u Torino navijati za nas. Osjećaj je nevjerojatan. Popyrin je bio bolji u prvom setu, imao je više prilika. Znao sam da moram držati svoj servis, biti blizu i da će prilika doći. Igrali smo jednom u Australiji, bio sam blizu, imao meč-lopte. Znao sam da mogu igrati s njim. Sad je sreća bila na mojoj strani. Ovo je velika pobjeda za mene, ali ovdje sam dio hrvatske reprezentacije. Vodimo 1-0, trebaju nam dva boda za pobjedu, ali želimo sva tri. Nadam se da će nas Čilić dovesti do 2-0, izjavio je Gojo nakon meča.

Marin Čilić svladao je Alexa De Minaura sa 6:1, 5:7, 6:4. Meč je trajao malo više od 2 sata. Čilić ga je otvorio sjajno, dobio je 9 od prvih 11 gemova. Kod 6:1, 3:1 De Minaur je bio pred porazom. Ali Čilić ga je vratio u život. U sljedećem gemu je propustio tri izjednačenja na servis protivnika, a onda ga s dvije dvostruke pogreške na servisu potpuno vratio u meč. De Minaur je imao 2:0 u trećem setu, samo da bi Čilić dobio 4 gema zaredom za novi preokret. Presudnim se pokazao peti gem trećeg seta, u kojem je De Minaur imao 40-0, a Čilić ipak došao do zadnjeg breaka u meču.

Najbolji par svijeta Nikola Mektić i Mate Pavić nadigrao je Johna Peersa i Alexa De Minaura sa 6:3, 6:1.

U subotu će u 10 sati igrati Mađarska-Australija, a u nedjelju u 10 sati Hrvatska-Mađarska. Pobjednici 6 skupina i dvije najbolje drugoplasirane reprezentacije ući će u četvrtfinale.