Čilić poražen u četvrtfinalu Rotterdama

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić zaustavljen je u četvrtfinalu ATP 500 turnira u Rotterdamu. Svladao ga je Francuz Jo-Wilfried Tsonga sa 7:6(8), 7:6(5).

Bila je to prva pobjeda Tsonge protiv Čilića u posljednjih pet i pol godina i tek druga u 7 njihovih dvoboja na ATP Touru (Tsonga je Čilića još dva puta nadigrao na challengerima u Francuskoj 2007.).

Protiv tri i pol godine starijeg (28-31) i 7 mjesta slabije rangiranog (7-14) Tsonge, prvi nositelj Čilić imao je svojih prilika. U prvom setu je izborio tri break-lopte (kod 1:1, 4:4 i 5:5). U tie-breaku je Tsonga poveo 6:3, a Čilić dobio sljedeća četiri poena i došao do dvije set-lopte, kod 7:6 na servisu i kod 8:7 protiv servisa. No Tsonga je osvojio sljedeća tri poena i realizirao svoju četvrtu set-loptu. Šesti nositelj je do svoje prve break-lopte došao u prvom gemu drugog seta. Ostala je to jedina prilika za oduzimanje servisa pa je igran još jedan tie-break. Tsonga je na servis Čilića poveo 3:2, ali je Marin odmah uzvratio. Ritam servisa donio je Tsongi meč-loptu nakon točno dva sata igre. Čilić je promašio forhend i tako se oprostio od Rotterdama.