Čilić preokretom ušao u drugo kolo Rotterdama

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u osminu finala ATP 500 turnira ABN Amro World Tennis u Rotterdamu pobjedom protiv Francuza Benoita Pairea.

Čilić je 35 mjesta slabije rangiranog (7-42) i godinu dana mlađeg (28-27) Pairea svladao s 5:7, 6:3, 6:2 nakon dva sata igre. Bio im je to četvrti susret i treća uzastopna pobjeda Čilića, nakon što je Paire dobio njihov prvi dvoboj u Chennaiu 2013. Čilić je lani uzvratio u Marseilleu i Tokiju.

Čilić je kod 1:1 izvukao 15-40, kod 4:3 propustio break-loptu, a kod 5:4 i dvije vezane set-lopte. U sljedećem gemu je izgubio servis, a Paire je sigurno odservirao za set. Od 3:3 u drugom setu Čilić je dobio tri gema zaredom, a od 1:2 u drugom setu 5 gemova u nizu. U međuvremenu je Paire kod 1:1 imao break-loptu, a kod 3:2, u najdužem gemu meča (čak 7 izjednačenja!), čak 6 prilika za povratak izgubljenog servisa.

Čilić u osmini finala ide na boljeg iz dvoboja Borne Ćorića i Rusa Karena Hačanova. U četvrtfinale parova ušli su Ivan Dodig i Španjolac Marcel Granollers, te Mate Pavić i Austrijanac Alexander Peya.