Čilić prošao, Konjuh nesretno ispala

0

Marin Čilić ušao je u 3. kolo Wimbledona, dok su Ivo Karlović i Ana Konjuh okončali svoj nastup na terenima All England Cluba u 2. kolu pojedinačne konkurencije.

Čilić je opravdao status 9. nositelja i za malo manje od tri sata igre dobio Ukrajinca Sergija Stahovskija sa 6:2, 6:7(6), 6:4, 6:4. Dobio je prvih 11 poena u meču, poveo 3:0 i čak imao loptu za 4:0, pa načinio još jedan break na kraju prvog seta. U drugom setu je propustio loptu za 2:0, spasio break-loptu kod 2:2, da bi meč kod 3:2 nakratko bio prekinut zbog kiše. Kod 3:2 je imao 0-30 da bi Stahovski osvojio 14 poena zaredom! Izvukao je Čilić kod 3:5 0-30, u sljedećem gemu spasio i set-loptu protiv servisa i dovukao set do tie-breaka. Nije bilo poena protiv servisa, ritam serviranja dao je Ukrajincu set-loptu kod 6:5 koju je Čilić izvukao, ali je potom izgubio poen na svom servisu što se pokazalo ključnim za drugi set. Čilić je zadržao koncentraciju, načinio break u 1. gemu 3. seta, u sljedećem spasio break-loptu, a potom propustio loptu za 3:0. Kod 5:3 nije realizirao set-loptu protiv servisa, a potom je bez gubitka poena odservirao za 2:1 u setovima. Kod 1:1 u 4. setu, Čilić je propustio tri nepovezane break-lopte, a kod 2:2 još jednom oduzeo servis Stahovskiju. To je bilo dovoljno, na servisu za meč Čilić nije ispustio nijedan poen.

Hrvatski derbi u 3. kolu Wimbledona ipak će izostati jer je slovački kvalifikant Lukaš Lacko eliminirao 23. nositelja Ivu Karlovića. Slovak je slavio sa 6:3, 3:6, 7:6(5), 6:4 nakon 2 sata i 22 minute igre. U trećem gemu meča, na servis Lacka, Karlović je došao do 6 izjednačenja, ali ne i do break-lopte. U sljedećem je gemu Ivo izgubio servis, a kod 1:4 spasio još jednu break-loptu. U drugom je setu Ivo načinio break za 3:1 i zadržao prednost. Treći set pokazao se ključnim. Nije bilo break-lopti, u tie-breaku je Karlović poveo 3:1, ali je odmah ispustio prednost, a kod 5:5 izgubio još jedan poen na svom početnom udarcu. U četvrtom je setu Karlović propustio loptu za 3:1, nakon čega je izgubio svoj servis, a time i meč. I to u gemu u kojem je imao 40-0. Lacko će tako biti sljedeći Čilićev protivnik.

Ana Konjuh bila je na pragu senzacije. Protiv treće tenisačice svijeta, Poljakinje Agnieszke Radwanske, imala je tri meč-lopte! Radwanska je prošla dalje sa 6:2, 4:6, 9:7 nakon 2 sata i 39 minuta igre. Konjuh je načinila break u prvom gemu meča, ali ostatak prvog seta nije dao naslutiti da će treća nositeljica imati većih problema na putu u 3. kolo. Tri oduzeta servisa za uvjerljivih 6:2. Imala je i loptu za 2:0 u drugom setu, te čak pet prilika (0-40 i dvije prednosti) za 3:1. Konjuh je to izvukla i u sljedećem gemu načinila break. Set-loptu protiv servisa kod 5:3 nije iskoristila, a na svom je servisu trebala četiri nepovezane set-lopte, uz jednu spašenu break-loptu, za ulazak u treći set. Konjuh je načinila break kod 1:1 i držala prednost do 5:3. Imala je jednu meč-loptu protiv servisa i dvije vezane na svom početnom udarcu. Kod 5:5 je Konjuh načinila još jedan break, ali nije ni drugi put realizirala servis za meč. Kod 6:7 je Ana spasila meč-loptu. Nažalost, kod 7:7, u pokušaju da stigne sjajno skraćenu lopticu od strane Radwanske, Konjuh je natrčala na lopticu i iskrenula gležanj. Nije predala meč, nastavila je s bandažom, uz suze i bolnu grimasu, ali nije išlo. Radwanska je kod 8:7 stigla do 15-40 i iskoristila drugu priliku.