Čilić se mučio s Hurkaczem

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u 3. kolo Roland Garrosa u Parizu pobjedom protiv poljskog kvalifikanta Huberta Hurkacza sa 6:2, 6:2, 6:7(3), 7:5 nakon gotovo tri sata igre.

Čilić je autoritativno otvorio meč protiv 188. tenisača svijeta, koji je mjesto u glavnom ždrijebu izborio kroz kvalifikacije. Četvrti tenisač svijeta je kod 2:2 spasio break-loptu, pa osvojio 5 gemova zaredom, odnosno 8 od sljedećih 9. Kod 4:1 je propustio 0-40, a dva gema kasnije novim breakom došao do 2:0 u setovima.

Čilić je u trećem setu upao u probleme. Kad se činilo da će lako do pobjede, stvari su se počele komplicirati. Kod 1:1 je izvukao 15-40, kod 2:2 izgubio servis, ali je odmah uzvratio breakom. Nažalost, Marin je propustio dvije (nevezane) lopte za 5:3, a kod 6:5 i prvu meč-loptu. U tie-breaku se Čilić vratio s 0:2 na 2:2, ali je do kraja osvojio još samo jedan poen, za 3:5.

Četvrti set je protekao u izjednačenoj igri, Čilić je u trećem gemu propustio 15-40 i još jednu prednost, do 5:5 nije bilo novih prilika, a tada je Čilić došao do 0-40. Nije to iskoristio, ali ni Hurkacz nije realizirao loptu za 6:5, a Čilić je s tri poena u nizu ipak izborio servis za meč. Ni tu nije sve išlo glatko, nakon 30:0 Hurkacz je dobio tri poena zaredom i stigao do break-lopte, ali je i Čilić odgovorio s tri uzastopna poena i ipak zaključio meč. Hurkacz je iskoristio jednu od 7, a Čilić 6 od čak 26 break-lopti!

Sljedeći protivnik Marina Čilića bit će Amerikanac Steve Johnson kojeg je Marin pobijedio u sva četiri ranija međusobna susreta uz tek jedan izgubljeni set.