Čilić i treći put izgubio u dva seta

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić bez pobjede se oprostio od Nitto ATP Finalsa u Londonu. Sva tri meča na završnom turniru sezone izgubio je u tri seta.

Čilić je u nedjelju protiv Nijemca ruskih korijena Aleksandra Zvjereva u trećem setu imao 3:1 i 0-30, a u sljedećem gemu izgubio servis nakon 40-15. U utorak je protiv Amerikanca Jacka Socka u trećem setu poveo 3:0, propustio loptu za 4:1, kod 5:4 i 30-30 bio dva poena od pobjede, a u tie-breaku poveo 4:2 pa izgubio 5 poena zaredom.

Roger Federer je pobjedama protiv Socka i Zvjereva osigurao polufinale i prvo mjesto u skupini Boris Becker, ali je i protiv Čilića želio potvrditi sjajnu formu. To mu je i uspjelo nakon gotovo puna dva sata igre sa 6:7(5), 6:4, 6:1.

Federer je već u prvom gemu imao tri, doduše nepovezane, break-lopte. Još jednu je imao kod 4:4. Čilić je u tie-breaku poveo 4:1, Federer se vratio na 4:4, da bi mu Čilić kod 5:5 uzeo poen na servisu i zaključio set u svoju korist. Čilić je u drugom gemu drugog seta spasio, a u trećem propustio break-loptu. Ispostavilo se kako mu je to bila jedina prilika da Federeru uzme servis, a do nje je došao s četiri poena u nizu jer je Federer otvorio gem s 40-0. Držao se Čilić do 4:4, kada je Federer osvojio pet uzastopnih gemova i novim breakom za 5:1 osigurao pobjedu.