Čilić u četvrtfinalu Indian Wellsa

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić prvi put u karijeri igrat će četvrtfinale američkog Indian Wellsa, jednog od šest najvećih svjetskih turnira.

Čilić je u osmini finala, prvi put u tri međusobna susreta, pobijedio desetog tenisača svijeta, Francuza Richarda Gasqueta, sa 7:5, 5:7, 6:2 za 2 sata i 17 minuta igre. Marin je poveo 3:1, odmah ispustio prednost, ali je u posljednjem gemu prvog seta ipak izbjegao tie-break. U drugom je setu Čilić načinio break za 5:3, samo da bi Gasquet osvojio četiri gema zaredom. U trećem je setu Čilić propustio dvije vezane prilike za 3:1, poveo 4:2, izvukao 0-40 i još jednu break-loptu i za kraj još jednom oduzeo servis Gasquetu. Čilićev četvrtfinalni protivnik bit će David Goffin, koji je dobio s 3:1 njihov jedini raniji međusobni dvoboj – prije desetak dana u Davis kup dvoboju Belgija-Hrvatska u Liegeu.

I Goffin je trebao puno lakše ući u četvrtfinale. Imao je protiv trećeg nositelja Stana Wawrinke 6:3 i 4:0, u trećem setu je imao 3:0, 4:1 i 5:2, da bi kod 5:5 izvukao tri break-lopte i dobio tie-break! Rafael Nadal okrenuo je 2:5 u trećem setu protiv Saše Zvjereva, a Kei Nishikori spasio meč-loptu protiv Johna Isnera.