Čilić u polufinalu Basela

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Baselu nakon što je u četvrtfinalu sa 6:3,6:3 nadigrao Španjolca Marcela Granollersa.

Meč je trajao sat i pet minuta igre,a Čilić je upisao i sedmu pobjedu u osmom međusobnom susretu sa 30-šnjim Španjolcem. Čilić je rutinski stigao do vrlo važne pobjede u borbi za ATP Masters. Već u drugom gemu prvog seta je načinio break,a drugi set je također otvorio s oduzimanjem servisa Granollersu.

Protivnik u polufinalu (subota oko 16.00 sati) bit će mu Njemac Mischa Zverev, trenutačno 72. igrač svijeta, koji je iznenađujuće u četvrtfinalu svladao prvog nositelja i trećeg tenisača svijeta Švicarca Stanislasa Wawrinku sa 6:2, 5:7, 6:1. Ako Čilić izbori finale Basela doći će na osmo mjesto koje vodi na završni turnir u London. Sljedećeg tjedna predstoji velika borba za jer se igra se ATP Masters 1000 turnir u Parizu.