Crvena zvezda izbačena!

0

Odlukom disciplinskog suca Triglav vaterpolo lige Damira Mišića, Crvena zvezda isključena je iz natjecanja. U splitskom je derbiju Mornar nadigrao POŠK.

Crvena zvezda u dvije je utakmice, s Radničkim i Vojvodinom, odbila nastupiti bez trojice igrača koji nisu registrirani (Filip Kljajević, Dragan Drašković i Srđan Aksentijević). Za prvi je prijestup klub kažnjen oduzimanjem 6 bodova i 5 tisuća eura. Predsjednik kluba Viktor Jelenić dobio je 9 mjeseci zabrane obnašanja dužnosti. Za ponovljeni prekršaj, Jelenić je dobio godinu dana zabrane, što je preinačeno u jedinstvenu kaznu od godinu i pol. Crvena zvezda je, pak, isključena iz natjecanja za sezonu 2015/2016. Crvena zvezda i njen predsjednik imaju pravo žalbe Disciplinskom sudu lige u roku od 8 dana putem Povjerenstva za natjecanje sa sjedištem u Splitu, stoji u odluci disciplinskog suca Damira Mišića. Crvena zvezda u petak nije odigrala ni utakmicu s Primorjem EB.

U posljednjoj utakmici 13. kola, pred samo 120 gledatelja, u Poljudu je Mornar BS, formalno kao gost, nadigrao POŠK s 9:5 (2:0, 2:1, 2:3, 3:1). Mornar je u završnih minutu i pol prve četvrtine stekao dva gola prednosti, što je održavao do sredine posljednje četvrtine. Tada je Gluhaić pogodio za 8:5, a Buha 18 sekundi prije kraja postavio konačan omjer. Početkom 3. četvrtine, POŠK je ostao bez svog kapetana Ivice Prižmića koji je isključen zbog udaranja Antonia Buhe. Pet minuta je zbog toga POŠK imao igrača manje, ali Mornar BS to nije iskoristio, pa je Zdeslav Vrdoljak pozvao kod 5:3 minutu odmora i pritom bio vrlo ljut na svoje igrače. Mornar BS je ipak mirno priveo utakmicu kraju i misli okrenuo ruskom Kazanju gdje će u srijedu protiv Sinteza braniti prednost od 2 gola u uzvratnom susretu polufinala LEN Eurokupa.

Mornar nije iskoristio pet minuta s igračem više, ali nama je dosta toga falilo u igri. Nadam se da ćemo mnoge segmente popraviti pred nastavak natjecanja. Mornari nisu imali izrazite šanse, golove su davali iz naših grešaka. Dva idu i na moju dušu, skromno je priznao bivši vratar Mornara Mate Anić koji je sa 16 obrana bio prvo ime POŠK-a. Cilj nam je bio opstanak, sad nam je Crvena zvezda u tome malo pomogla. Želimo još graditi našu igru, pokušati doći do poneke pobjede, prvenstveno u Srbiji, i pripremiti se za prvenstvo Hrvatske, dodao je Anić.

Od početka utakmice smo vodili s 2-3 gola prednosti i pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Malo me razočarala posjeta, očekivao sam više ljudi na gradskom derbiju. Mislima smo već u Rusiji, čeka nas dugo putovanje, pa dva dana pripreme za utakmicu. Nadamo se prolazu na bilo kakav način – pobjedom, remijem, minimalnim porazom ili petercima. Spremni smo, živimo za tu utakmicu i nadam se da ćemo proći u finale, izjavio je vratar Mornara Miro Kačić.