Čudo u Zadru, Hrvatska-Francuska 2:1 !

0

Hrvatska-Francuska, 2:1, rezultat je nakon dva dana polufinala Davis Cupa u Zadru. Odluka o plasmanu u finale past će u nedjelju.

Izbornik Željko Krajan je, kao i protiv SAD-a u Portlandu prije dva mjeseca, uz Ivana Dodiga na teren poslao Marina Čilića umjesto prvotno nominiranog Marina Draganje. Najbolji par svijeta, Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut.

Kod 2:3 su naši na servis Marina Čilića izvukli 0-40, da bi prvu priliku izborili kod 5:5 na servis Mahuta. U tie-breaku je prvih 11 poena otišlo sa servisom, a ritam igre prvu je set-loptu donio našem paru. Francuzi su se izvukli, ali je Čilić vratio Mahutov servis prema Herbertu čiji je volej zapeo u mreži.  Na servis Dodiga, naši su realizirali drugu set-loptu i poveli.

U prvom gemu drugog seta Čilić je uz osmijeh sreće spasio break-loptu. Kod 3:3 su na servis Dodiga Francuzi tri puta došli do izjednačenja, ali ne i do prilike za oduzimanje servisa. Došli su naši kod 5:5 do 0-30, bili su dva poena od vodstva 2:0 u setovima, ali su Francuzi dobili 7 poena zaredom, izborili 0-40 na servis Dodiga i realizirali drugu priliku. Mahut je odservirao za 1:1.

Treći je set išao mirno do 5:4 kad je hrvatski par došao do set-lopte na servis Herberta. Imali su jednu priliku i kod 6:5 na servis Mahuta. U tie-breaku naši su bili bolji.

U posljednjem, četvrtom setu, Čilić i Dodig su sa 6-3 su dokrajčili najbolji teniski par svijeta.

Nedjeljni program otvoriti će Čilić i Gasquet u 14 sati.