Deklasiran Dinamo Zagreb

0

U susretu 2. kola F skupine nogometne Lige prvaka Bayern je u Munchenu pred 70,000 gledatelja na Allianz Areni deklasirao Dinamo Zagreb 5-0.

Bila je to utakmica na jedan gol tijekom koje su Bavarci dominirali svih 90 minuta uputivši prema Eduardu 22 udaraca. ‘Modri’ su odlijevali napadima Bayerna prvih 13 minuta, a tada je krenuo bavarski stroj. Od 13. do 28. minute domaćin je zabio četiri gola i razriješio sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Strijelci su bili Douglas Costa (13), Robert Lewandowski (21, 28) i Mario Gotze (25). U drugom poluvremenu Bayern je smanjio gas postigavši samo jedan gol, a strijelac je ponovo bio Lewandowski (55).

Dinamo je u Munchenu prekinuo niz bez poraza koji je trajao čak 45 utakmica. Zadnji put hrvatski prvak je poražen 27. listopada 2014. od Astre Giurgiu (0-1) u Europskoj ligi. Nakon dva kola na ljestvici vodi Bayern sa šest bodova, Olympiakos i Dinamo imaju po tri boda, dok je na začelju Arsenal bez bodova.

Dinamo u iduća dva kola igra protiv Olympiakosa. Prvi susret je na rasporedu 20. listopada u Zagrebu, a uzvrat je 4. studenog u Pireju. U trećem kolu Arsenal će ugostiti Bayern, a idućem kolu je uzvrat u Munchenu.