Dinamo opet izgubio, gol Mandžukića

0

Dinamo ni u petom kolu H skupine Lige prvaka nije uspio ni postići gol ni osvojiti bod. Na Maksimiru je s 1:0 slavio francuski Lyon golom Lacazettea u 72. minuti.

Hrvatski prvak držao je nulu sve do posljednjih dvadeset minuta, kada je Rafael s desne strane ušao u kazneni prostor i na drugoj strani pronašao Lacazettea, koji se s loptom ušetao u gol. Juventus je slavio u Sevilli s 3:1. Sevilla je povela već u 9. minuti golom Pareje, no Vazquez je u samo 5 minuta, 31. i 36., zaslužio dva žuta kartona što su gosti iskoristili u posljednjim trenucima prvog poluvremena kad je kazneni udarac realizirao Marchisio. Dugo je Sevilla s igračem manje držala vrijedan bod, ali su Bonucci u 85. i Mario Mandžukić u 94. minuti osigurali pobjedu gostima. Mandžukić je igrao cijelu utakmicu, dobio je i žuti karton. Juventus ima 11 bodova čime je osigurao osminu finala, Sevilla 10, Lyon 7, a Dinamo – nula bodova i gol-razliku 0-13. U zadnjem kolu Lyon dočekuje Sevillu od koje je u gostima izgubio 0:1, ali Sevilla ima bolju ukupnu gol-razliku.

U skupini E u Moskvi su CSKA i Bayer Leverkusen odigrali 1:1. Poveli su gosti preko Vollanda u 16., što je anulirao Natcho iz jedanaesterca u 76. minuti. Za goste je cijelu utakmicu odradio Tin Jedvaj. Monaco je s 2:1 svladao Tottenham. U 11. minuti je Lloris obranio penal Falcau, u 48. je Sidibe ipak donio prednost Monacu, da bi u 52. Harry Kane s bijele točke svladao Danijela Subašića. No samo minutu kasnije Sidibe je asistirao Lemaru za pobjedu domaćina. Monaco ima 11 bodova, Bayer 7, Tottenham 4, a CSKA Moskva 3. Tottenham ima slabiji omjer s Bayerom (0:0, 0:1), pa će mu trebati bod protiv CSKA za šesnaestinu finala Europa lige, dok Monaco i Bayer idu u osminu finala Lige prvaka.

U skupini F Borussia Dortmund-Legia 8:4! Prava golijada, naročito u prvih pola sata kad je postignuto čak 7 pogodaka! Iako je prvi topnik Borussie, Aubameyang, bio na klupi sve do 70. minute. Legia je povela golom Švicarca srpskih korijena Aleksandra Prijovića. Kagawa je odgovorio s dva, Sahin s jednim zgoditkom da bi Prijović svojim drugim golom smanjio. No Dembele i Reus su zaključili vatrometno poluvrijeme, Reus u nastavku digao na 6:2, da bi u 57. minuti na 6:3 smanjio Kucharczyk. U završnih 10 minuta Passlack je zabio za Borussiu, a Nikolics za Legiu. Priču je u nadoknadi svojim trećim pogotkom zaključio Reus. Real je u Lisabonu svladao Sporting s 2:1. Real je poveo golom Varanea u 29. minuti, u 64. je Sportingu isključen Pereira, da bi domaćin s igračem manje izjednačio u 80. minuti kad je Adrien Silva realizirao kazneni udarac. Sporting ipak nije izdržao, Benzema je u 87. minuti odnio sva tri boda u Madrid. Cijelu su utakmicu za Real odigrali Modrić i Kovačić. Borussia Dortmund s 13 i Real s 11 bodova idu u osminu finala, Sporting ima 3 i ide u goste Legiji koja ima 1 bod.

U skupini G Leicester je s 2:1 svladao Club Brugge. Okazaki je poentirao već u 5. minuti, Mahrez iz penala u 30., a smanjio je Izquierdo u 52. Kopenhagen i Porto odigrali su jedinu utakmicu večeri bez golova. Leicester je s 13 bodova u osmini finala, Porto ima 8, Kopenhagen 6, dok je Club Brugge bez bodova. Porto u zadnjem kolu 7. prosinca dočekuje Leicester, a Kopenhagen ide u Brugge i ima povoljniji međusobni omjer s Portom (1:1 u gostima i 0:0 kod kuće).