Dinamo razvalio Split za miran uzvrat

0

Dinamo je na Maksimiru tukao Split s čak 6:0 u prvoj utakmici polufinala Hrvatskoga nogometnog kupa pa će uzvrat 15. ožujka na Parku mladeži biti formalnost.

S pravom se trener Splita Bruno Akrapović pribojavao Armina Hodžića (na fotografiji), koji je Kukićevu mrežu zatresao čak četiri puta, dok je preostala dva gola dao Ante Ćorić. Split je izdržao do 26. minute kad je Antolić asistirao Ćoriću na sedam metara, u situaciji koja je mirisala na zaleđe. U 37. je Hodžić u pogodak pretvorio ubačaj Guilhermea. U drugom poluvremenu potpuni potop Splita počeo je u 52. minuti kada je Guilherme izvana pogodio gredu, Jurendić odbijenu loptu pokušao vratiti svom vrataru, ali je Hodžić to pročitao i dao lagani gol. Pokušao je Akrapović uvođenjem Pešića i Boljata preokrenuti odnos snaga na terenu, no Dinamo je do kraja dao još tri gola. U 66. minuti opet je proradila veza GuilhermeHodžić. U 78. je Pavičić proigrao Ćorića koji je s lijeve strane ušao u kazneni prostor i pogodio od suprotne stative. Tri minute kasnije, Jurendić je skrivio kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao Hodžić. Dinamo je imao čak 21 udarac prema golu, od čega ih je 10 išlo u okvir. Split je zapucao tek dva puta, Mikulić iz slobodnog udarca s tridesetak metara u 45. i Jovanović u 86. minuti. Oba je pokušaja obranio bivši kapetan Splita Danijel Zagorac.