Dodig i Melo ostali u igri

0

Nakon poraza od braće Bryan, Ivan Dodig i Marcelo Melo u drugom su kolu ATP World Tour Finalsa u Londonu svladali filipinsko-bjeloruski par Treat HueyMax Mirnji.

Dodig i Melo tako su ostali u igri za plasman u polufinale, koje mogu osigurati u četvrtak kada ih čekaju Britanac Jamie Murray i Brazilac Bruno Soares. Dijelom ovise i o ishodu dvoboja braće Bryan protiv Hueya i Mirnjija.

Dodig i Melo izborili su pobjedu sa 7:5, 6:4 nakon jednog sata i 16 minuta igre. Poveli su 3:1, kod 5:3 su propustili set-loptu, a kod 5:4 još dvije. Vratili su Huey i Mirnji izgubljeni servis, izjednačili na 5:5, ali su do kraja seta dobili još samo 2 od 10 odigranih poena. U drugom setu nije bilo break-lopti sve do 4:4, a Dodig i Melo su tada ponovili recept s kraja prvog seta – dobili 8 od zadnjih 10 poena i zaključili meč.

U pojedinačnoj konkurenciji, Novak Đoković svladao je Miloša Raonića sa 7:6(6), 7:6(5) (Raonić je u 2. setu imao set-loptu) i tako osigurao polufinale. Prethodno je, naime, Dominic Thiem svladao Gaela Monfilsa sa 6:3, 1:6, 6:4.

Nakon poraza od Andya Murraya, Marin Čilić igrat će u srijedu u 21 sat protiv Stana Wawrinke.