Dodig spasio meč-loptu za četvrtfinale Umaga

0

Ivan Dodig izborio je četvrtfinale ATP turnira u Umagu nakon što je u meču 2. kola protiv Talijana Marca Cecchinatoa spasio meč-loptu u tie-breaku 2. seta.

Dodig je u prvom setu dva puta izgubio servis. Cecchinato (koji je u 1. kolu izbacio 5. nositelja Gillesa Simona za svoju prvu ovogodišnju pobjedu na ATP Touru!) je poveo 4:1, Dodig se vratio na 4:3 pa opet izgubio servis. Drugi set je Dodig otvorio s 3:1, ali nije zadržao prednost, već je kod 3:3 morao izvlačiti 0-40. U tie-breaku je Cecchinato kod 6:5 imao meč-loptu koju je Dodig izvukao servisom, a potom izborio i protiv servisa realizirao svoju prvu set-loptu. U trećem je setu Dodig s dva breaka došao do 4:1, izgubio servis, pa s dva gema u nizu zaključio posao nakon 2 sata i 20 minuta igre s 3:6, 7:6(6), 6:2.

Dodigov sljedeći protivnik bit će prvi nositelj, Belgijanac David Goffin, koji je nakon propuštene tri meč-lopte morao u treći set s mađarskim kvalifikantom Attilom Balazsem.