Donna Vekić u polufinalu Tokija!

0

Donna Vekić ušla je u polufinale 800 tisuća dolara vrijednog WTA turnira u Tokiju pobjedom protiv 2. nositeljice i 4. tenisačice svijeta, Francuskinje Caroline Garcia, sa 6:3, 6:4.

Meč je trajao sat i 15 minuta. Garcia je povela 2:0, Vekić se vratila s 8 poena zaredom, pa od 2:3 nanizala 5 gemova za 6:3, 1:0. I u drugom setu je Garcia prva došla do prednosti, povela je 4:2, ali to je bilo sve. Vekić je u posljednjem gemu trebala tri meč-lopte, između druge i treće je Garcia imala priliku izjednačiti na 5:5, ali nije uspjela.

Sljedeća protivnica Donne Vekić bit će osma igračica svijeta i četvrta nositeljica Tokija, Čehinja Karolina Pliškova. Uđe li u finale, Vekić će preskočiti Petru Martić i postati najbolje rangirana hrvatska tenisačica na WTA ljestvici.