Dubrovčani slavili u vaterpolskom derbiju u Zagrebu

0

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja svladali su Mladost u Zagrebu s 11:10 (3:3, 5:2, 3:4, 0:1). Tako su tri kola prije kraja praktički osigurali prvo mjesto prije doigravanja.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Lovre Miloš je u 1. minuti druge četvrtine iznad vode udario Grka Papanastasioua. Talijanski suci su to vidjeli i dosudili brutalan prekršaj. Značilo je to da će Dubrovčani imati peterac i 4 minute igrača više u bazenu. Iskoristili su to i poveli 6:3. Vratila se Mladost na 6:5, a Loren Fatović s dva gola digao na 8:5 nakon dvije četvrtine.

Mladost je bolje odigrala nastavak utakmice. Primakla se domaća momčad na 8:7 i 9:8, pri čemu je imala i napad s igračem više. Jug je opet otišao na tri razlike, 11:8. Kod 11:9 Fatović nije realizirao peterac, nije iskorišten ni igrač više pa je Bušlje na ulasku u završne 4 minute smanjio na 11:10. Loren Fatović je predvodio goste s 5 golova uz 8 obrana Tonija Popadića. U domaćoj je momčadi Luka Bukić dao 4 gola, a Ivan Marcelić upisao 13 obrana.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je Jug Adriatic osiguranje nakon neočekivanog poraza od Solarisa u Šibeniku ipak čvrsto na prvom mjestu. U preostale tri utakmice, s Jadranom i Primorje Erste bankom u Dubrovniku te Mornarom u Splitu, dvije su pobjede dovoljne da tu i ostane.